دسته بندی محصول

Saunders Comprehensive Review for the NCLEX-RN® Examination, 9th Edition 2023 تمام رنگی ساندرز پرستاری

Saunders Comprehensive Review for the NCLEX-RN® Examination, 9th Edition 2023 تمام رنگی ساندرز پرستاری
کد محصول: کتاب رنگی
وضعیت موجودی: در انبار
قیمت: 1,400,000 تومان

کتابهای لازم برای  آمادگي امتحان RN-CGFNS جهت داوطلبان رشته پرستاري آمریکا - اخرین ویرایش 2023

پکیج کامل پرستاری آمریکا جهت آزمون های CGFNS و RN‌

فروشگاه کاپلان آخرین ویرایش کتابهای ساندرز برای ازمون آران پرستاری را عرضه کرده است

کتاب اصلی پیشنهادی جهت آزمون های CGFNS و RN‌ کتاب ساندرز
(Sanders Comprehensive Review for the NCLEX-RN) می باشد.


 

Saunders Comprehensive Review for the NCLEX-RN® Examination, 9th Edition 2023 تمام رنگی ساندرز پرستاری
 

Saunders Comprehensive Review for the NCLEX-RN® Examination, 9th Edition 2023 تمام رنگی ساندرز پرستاریReview

5,700 review questions and realistic practice tests prepare you for success on the NCLEX-RN® exam


Publisher ‏ : ‎ Saunders; 9th edition (July 29, 2022)
Language ‏ : ‎ English
Paperback ‏ : ‎ 1144 pages
ISBN-10 ‏ : ‎ 0323795307
ISBN-13 ‏ : ‎ 978-0323795302

=====================================

 

 

 

 

مهاجرت پرستاران به آمريكا:
سازمان CGFNS كه در امريكا واقع است صلاحيت علمي پرستاران ساير كشورها را كه تمايل به مهاجرت به امريكا را دارند از طريق آزمون CGFNSبررسي مينمايد. اين آزمون به صورت تستي است كه از سال 2011 به بعد, آزمون بصورت كامپيوتري (internet-based) در بيش از 469 محل برگزاري آزمون , برگزار مي گردد. در صورتي كه داوطلب به فاصله حداكثر2 سال پس از قبولي در آزمونCGFNS آزمونIELTS يا TOEFL را نيز با موفقيت طي كند, مدرك ليسانس پرستاري امريكا تحت عنوان CGFNS Certificate جهت داوطلب صادر مي گردد فرآيند ارائه اين مدرك, برنامه "مدرك دهي" يا Certification Program )CP) ناميده مي شود.
پس از اخذ مدرك CGFNS Certificateو پروسه گذراندن Visa Screeningمدركي تحت عنوان Visa Screening Certificate صادر مي گردد كه اين مدرك 5 سال اعتبار دارد, سپس داوطلب مي تواند پروسه اخذ Green Card را طي نمايد اين مدرك پرستار را قادر مي سازد تا جهت مهاجرت به امريكا اقدام نمايد. همچنين اين مدرك نقش مهمي در اثبات توانايي علمي پرستاران جهت مهاجرت به ساير كشورها را دارد

شرايط شركت در آزمون CGFNS :
براي شركت پرستاران در اين آزمون شرايط زير الزامي است
1. داشتن مدرك ديپلم دبيرستان
2. مدرك ليسانس پرستاري
3. ريز نمرات ساعتهاي آموزش تئوري و عملي در بخش هاي داخلي جراحي- مادر و نوزاد- كودكان و روانپرستاري
داوطلب پس از پر كردن فرم هاي مربوط به ثبت نام در آزمون CGFNS و ارسال آن ها به سازمان CGFNS در امريكا, نتيجه بررسي مدارك خود را مي تواند از طريق سايت cgfns.orgپيگيري نمايد. در صورتي كه فرم هاي مربوطه صحيح تكميل شده باشند و به تأييد دانشكده پرستاري داوطلب رسيده باشند, ‌اجازه شركت وي در آزمون, در محلي كه داوطلب هنگام ثبت نام تعيين نموده است داده مي شود

محل آزمون
آزمون در بيش از 469 محل از جمله آنكارا و ابوظبي برگزار مي گردد.

پرستاري كه با اخذ مدرك CGFNS Certificate وارد امريكا گرديده است مي بايست در امريكا آزمون NCLEX-RN را جهت عضويت در سازمان نظام پرستاري امريكا نيز بگذراند
برخي از ايالات امريكا گذراندن آزمون CGFNS را شرط لازم جهت شركت در آزمون RN در امريكا مي دانند اسامي اين ايالت ها در سايت cgfns.org قابل دسترسي است.
پرستاراني كه اجازه اقامت در امريكا را به دلايل ديگري همچون اقامت همسر در امريكا، برنده شدنLottery و غيره را دارند مي توانند تنها با گذراندن آزمون RN در امريكا مجوز كار پرستاري را دريافت نمايند.

=============

انواع پرستاران در امریکا

پرستاران امریکا به سه گروه تقسیم می شوند که در لیست زیر آمده اند:

- پرستاران دارای مجوز (Licenced Practical Nurses- LPNs)
- پرستاران ثبت شده (Registered Nurses-RNs)
- پرستاران حرفه ای (Advanced Practice Nurses-APNs)افرادی که علاقمند به تحصیل در رشته پرستاری در امریکا هستند ابتدا می بایست مسیر تحصیلی خود را مشخص نموده و یکی از سه دسته بالا که منطبق با اهداف شخصی و حرفه ای آنها می باشد را انتخاب نمایند.هر یک از ایالت های امریکا هیئت مدیره پرستاری مخصوص به خود را دارد که مسئول آموزش و صدور مجوز پرستاری درآن ایالت هستند. دانشجویان به محض اتمام موفقت آمیز دوره های پرستاری معتبر و اخذ مدارک پرستاری امریکا، می بایست در امتحانی که به منظور اعطای مجوز پرستاری در هر ایالت برگزار می شود، شرکت نمایند. دانشجویان تنها پس از موفقیت در این آزمون می توانند به عنوان LPN, RN و یا APN مشغول به کار شوند. از آنجایی مجوز پرستاری تنها در ایالتی که در آن صادر شده است معتبر می باشد، افرادی که مایل هستند در ایالت دیگری کار کنند می بایست با هیئت مدیره پرستاری آن ایالت تماس گرفته و شرایط جدید را از آنها سوال نمایند.* پرستاران دارای مجوز LPNs

دوره هایی که برای این نوع پرستاری ارائه می شوند 12 ماه طول می کشند و در موسسات و دانشگاههای فنی و یا در کالج ها برگزار می شوند. دانشجویان می بایست پس از به اتمام رساندن دوره های عملی در امتحان اخذ مجوز شرکت نمایند. پرستاران دارای مجوز معمولاً در بیمارستان ها کار می کنند و وظیفه آنها مراقبت از بیماران است و کارشان را تحت نظارت پزشکان و پرستاران RN انجام می دهند.

- LPN) Licensed Practical Nurse) یا LVN) Licensed Vocational Nurse)

یک برنامه آموزشی دو ساله (12- 18 ماهه) که معمولا توسط دبیرستانها و گاها توسط کالج ها ارائه می شود. و شرط ورود به آن داشتن دیپلم دبیرستان یا مدرک معادل است. دانش آموختگان آن تحت نظارت پزشکان و یا پرستاران RN خدمات متعددی به بیماران ارائه می دهند. آنها می توانند علاوه بر نقشهای CNA نقشهای زیر را نیز ایفا نمایند: بررسی واکنشهای دارویی، نمونه گیری برای آزمایشات خون، آماده سازی بیمار برای پروسیجرهای تشخیصی، تنظیم IV و دوز دارو و آماده سازی اتاق انجام پروسیجر و تجهیز نمودن آن با وسایلی مانند اکسیژن، کتترها و ... . این افراد می توانند برای دریافت گواهی در آزمون ملی NCLEX-PN شرکت کنند. فارغ التحصیلان این رشته می توانند پس از این دوره در دوره آموزشی ADN شرکت کنند. و یا می توانند بعد از دو سال کار بالینی در یک دوره LPN-RN شرکت نمایند. (بهLPN در کالیفرنیا و تگزاز LVN گویند) .


===================

* پرستاران ثبت شده RNs

برای افراد علاقه مند به این زمینه سه نوع دوره ارائه می شود که عبارتند از:

1- مدرک کاردانی در پرستاری
2- مدرک کارشناسی (BSN)
3- دیپلم

فارغ التحصیلان این دوره ها برای انجام وظایف عمومی پرستاران در بیمارستان ها و کلینیک ها و .. آماده هستند. که البته دانشجویان حتماً می بایست پس از فراغت از تحصیل برای اخذ مجوز در امتحان مربوطه شرکت نمایند.


BSN) Bachelor of Science in Nursing)

کسب مدرک لیسانس راهی برای ارتقاء حرفه ای و افزایش سطح درآمد پرستاران محسوب می شود. این دوره برای افرادی که مایلند در پستهای حرفه ای پرستاری فعالیت کنند ضروری است). برای کسب مدرک لیسانس در پرستاری راههای متعددی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: دوره RN–to-BSN (برای کسانی است که سابقه کار پرستاری با مدارکی مانند دیپلم یا فوق دیپلم پرستاری دارند) ؛ دوره 4 ساله لیسانس؛ دوره ویژه برای کسانی که LPN ،LVN ، ASN و یا ADN هستند؛ و نهایتا دوره های ویژه ای که معمولا دو ساله بوده و برای فارغ التحصیلان یک حرفه کاملا متفاوت با پرستاری و... است.


MSN) Master's Degree in Nursing)

برنامه فوق لیسانس پرستاری معمولا یک برنامه 18- 24 ماهه است که آموزشی تخصصی در یک موضوع ویژه را به پرستاران ارائه می دهد، و پرستاران را آماده می کند که نقشهای مدیریتی و سازماندهی را در حوزه های تخصصی مختلف در حرفه پرستاری به عهده گیرند

Advanced Specialist Role. بنابراین دوره آموزشی آنها بر انفورماتیک، تحقیق و ... تمرکز دارد. همانند دوره لیسانس، برای کسب مدرک فوق لیسانس نیز راههای متفاوتی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: یک برنامه دو ساله بعد از طی دوره لیسانس؛ برنامه RN–to–MSN (برای پرستاران RN دارای مدرک کاردانی یا دیپلم پرستاری: که در آن پس از اتمام دوره لیسانس، دوره فوق لیسانس را آغاز می کنند)؛ برنامه direct entry MSN برای فارغ التحصیلان رشته های غیر پرستاری (که در آن پس از یک دوره یک ساله و کسب RN، یک دوره 2-3 ساله فوق لیسانس می گذرانند).


===================

* پرستاران حرفه ای APNs

مدرک کارشناسی ارشد، مدرک آموزشی استاندارد برای پرستاران حرفه ای است. این گونه پرستاری به شاخه های گوناگونی تقسیم می شود که عبارتند از:

- (Clinical Nurse Specialists (CNS
- (Certified Nurse Midwives (CNM
- (Certified Registered Nurse Anaesthetists (CRNA
- (Nurse Practitioner (NP


متداولترین و محبوب ترین در بین این شاخه ها، NP است. NP ها در واقع همان پرستاران RNهستند که از مهارت های پیشرفته کلینیکی از قبیل انجام معاینه، تجویز دارو، تشخیص و درمان بیماری، تفسیر تست های آزمایشگاهی و مشاوره با بیماران برخوردارند.


- (Advanced Practice Nurse (APN

به افراد دارای مدرک فوق لیسانس پرستاریَ APNگویند که خود دارای زیر شاخه های متعددی می باشد. در واقع می توان گفت که افرادی که در دوره های فوق لیسانس شرکت می کنند گزینه های متعددی پیش رو دارند که عبارتند از:


الف – CNS) Certified Nurse Specialist)

برای ورود به این دوره نیاز است تا فرد پرستار RN باشد. این پرستاران در حوزه های مختلفی مانند زنان، نوزادان، اطفال، سالمندی،بهداشت جامعه، بهداشت مدارس، بهداشت روان،بازتوانی، سرطان، قلب و عروق، اعصاب، اورژانس، مراقبات ویژه، بیماریهای عفونی، داخلی – جراحی، سرطان، ارتوپدی، استومی، دیابت، ایدز، IV تراپی، پرستاری قانونی، پرستاری اتاق عمل، پرستار رادیولوژی،و .... تخصص یافته اند. آنها معمولا مراقبات ویژه ای را به بیماران بر حسب نوع بیماریشان ارائه می¬دهند. این مدرک تخصصی پرستاری تقریبا بیش از 70 زیر شاخه تخصصی دارد. وظایف این پرستاران بر اساس تخصص آنها متفاوت می باشد اما برخی از نقشهای کلی و مشترک آنها عبارتند از: ارتباط مستقیم با بیمار و خانواده؛ وظایف اجرایی شامل برنامه ریزی برای پروسیجرها، وقت ملاقاتها، آزمایشات، ارجاع و پذیرش؛ تدوین و تداوم برنامه های آموزشی؛ آموزش کمک پرستاران و دانشجویان پرستاری؛ کار کردن با پزشکان و سایر اعضاء تیم برای همانگی فعالیتها؛ ارزیابی درمان و اثربخشی هزینه مراقبت؛ طراحی و اجرای فعالیت پرستاری، تجویز و دادن دارو؛ نظارت بر فعالیت دیگر اعضاء تیم؛ گرفتن شرح حال بیمار و ثبت آن؛ مشاوره با دیگر اعضاء تیم درمانی در مورد مراقبت از بیمار و .....


ب- CNM) Certified Nurse Midwife)

قبل از ورود به این دوره فرد باید پرستار RN باشد و بعد از اتمام دوره به او مدرک فوق لیسانس پرستاری و یا گواهی اتمام دوره اعطا می شود. دانش آموختگان باید پس از آن در آزمون پرستار- مامای امریکا شرکت کنند. برخی از نقشهای آنها عبارت است از : خدمات ژنیکولوژی مانند پاپ اسمیر و معاینات سینه، آموزش خود- مراقبتی در زمینه مسائل تولید مثل، مراقبات قبل، حین و بعد از بارداری مانند معاینات لگن و شکم، ورزش و تغذیه و کمک به مادر در مراقبت از نوزاد.


ج – CRNA) Certified Registered Nurse Anesthetist)

معمولا برای ورود به دوره باید فرد پرستار RN با مدرک لیسانس باشد. اکثر دانشگاهها در شرایط ورود خود سابقه کار بالینی در بخش مراقبات ویژه را نیز مطرح می کنند و برخی سابقه کار در اتاق عمل و یا اورژانس را نیز می پذیرند. پرستاران بیهوشی، افرادی هستند که در تماس نزدیک با جراحان و در هرجایی که بیهوشی و مراقبت تنفسی مطرح است فعالیت می کنند. این شاخه از حرفه پرستاری خود دارای زیرشاخه های متعددی می باشد که عبارتند از: بیهوشی در اطفال، مامایی، قلب و عروق، جراحی پلاستیک، اعصاب، دندان و ....


د- (NP (nurse practitioner

پرستاران در این شاخه تقریبا وظایفی مشابه پزشکان انجام می دهند. آنها شرایط حاد و مزمن را تشخیص داده و درمان می کنند. تجویز داروها نیز در حیطه اختیارات آنها قرار می گیرد. این پرستاران معمولا همانند پزشکان در مطبها فعالیت می کنند و اجازه می دهند که پزشکان به درمان مشکلات پیچیده تر بپردازند. پرستاران داوطلب شرکت در دوره های دو ساله NP باید مدرک فوق لیسانس پرستاری داشته باشند. و معمولا برای ورود به دوره سابقه کار بالینی نیاز است. در دوره های NP معمولا بر چند حوزه تمرکز می شود که عبارتند از : مراقبات ویژه، اطفال، بالغین، خانواده و مراقبات روانی.

 

نوشتن نظر در مورد این محصول

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید:فروشگاه کاپلان - مرجع تخصصی رفرنسهای آزمونهای پزشکی آمریکا کانادا استرالیا © 2003-1382

تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.